W końcu przetarg na budowę ścieżki spacerowej w Strumianach. Niestety bez kładki.

11 lipca 2019, po moich interwencjach medialnych i skargach, w końcu został ogłoszony przetarg na Budowę Ścieżki Spacerowej w Strumianach – inwestycji realizowanej w ramach Wielkickiego Budżetu Obywatelskiego.
Termin składania ofert to 26 lipca, a więc pod koniec miesiąca dowiemy się, czy udało się wyłonić wykonawcę.
W przetargu zaznaczono, iż ścieżka ma być wykonana w postaci zarurowania i częściowego zasypania wąwozu, a więc nie w formie kładki-pomostu.
Mimo iż estetycznie jest to mniej korzystne rozwiązanie, to funkcjonalnie wydaje się być lepsze ze względu na większą przestrzeń, którą można zagospodarować na ławeczki.

Kilka ciekawostek ze szczegółowych warunków zamówienia (SIWZ) załączonego do dokumentacji przetargowej na Budowę Ścieżki Spacerowej w Strumianach.
Jak widać opóźnienia w ogłoszeniu przetargu wynikły głównie ze względu na mapkę, którą uzyskano dopiero 9 kwietnia.
Jak widać na przekroju, w wąwozie zaplanowano żelbetową rurę o przekroju 100 cm, zasypaną do poziomu niwelacji terenu. Na powierzchni chodnik asfaltowy o szerokości 3 m. 
Niwelacja terenu na całej dlugości wydaje się być zbędna i może znacznie podnieść koszty inwestycji, ale być może to jeszcze będzie do ustalenia z wykonawcą…
Miejmy nadzieję, że oferty w przetargu nie przekroczą znacznie kwoty zaplanowanej w budżecie i uda się wyłonić ostatecznego wykonawcę w pierwszej rundzie przetargowej

.

Obraz może zawierać: tekst
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.