Referendum

3 marca 2021:
Kończymy zbiórkę podpisów. Formalnie jest jeszcze niecały tydzień, ale wygląda na to, że z ilością nie jesteśmy nawet w połowie, wiec referendum póki co nie będzie…Cała akcja informacyjna – bardzo udana i na pewno warto było spróbować. Dzięki wszystkim za wsparcie i zaufanie. Więcej opiszę wkrótce, a tymczasem cieszmy się albo śmiejmy z obietnic jakie padły w ostatnim czasie…

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „NOWE OBIETNICE BURMISTRZA PODCZAS AKCJI REFERENDUM: 1.BRAK PODWYŻEK WODY I ŚCIEKÓW 2.PRZEBUDOWA 25 DRÓG W 2021 3.NOWE TERENY PARKOWE 4.1000+ DLA 90-LATKÓW .OGRANICZENIE BLOKOWISK w ΜΡΖΡ? Plus 2 miesiące bez podwyżki śmieci”

Na tej stronie informacje będą aktualizowane na bieżąco. W razie pytań odnośnie referendum można się kontaktować pod nr tel. 571-035-987 .
Zbieramy 5000 podpisów do końca lutego 2021 (formalnie termin do 7 marca),

Chcesz wesprzeć finansowo naszą inicjatywę referendalną? Możesz to zrobić poprzez zrzutkę lub wpłatę na konto tej zrzutki:
32 1750 1312 6880 0494 5204 3826
https://zrzutka.pl/u4pd4n

ZOBACZ NAGRANIE JAKĄ AROGANCJĄ I NIEKOMPETENCJĄ WYKAZAŁY SIĘ WŁADZE WOBEC OBYWATELSKIEJ INICJATYWY UCHYLENIA PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI. Inicjatywę 3900 osób rozpatrywano o godz. w 2 w nocy z 14/15 grudnia 2020

http://badtek.webd.pro/arogancja-ignorancja-i-bzdury-podczas-dyskusji-o-podwyzce-smieci/
http://badtek.webd.pro/oplaty-w-wieliczce-najdrozsze-w-regionie-a-bedzie-jeszcze-drozej/

AKTUALNOŚCI:
25 luty 2020
Druga sonda uliczna w ramach akcji informacyjnej o referendum. Pytaliśmy mieszkańców czy dostali zawiadomienia o podwyżce śmieci i jaką stawkę za śmieci płacą od stycznia…

22 luty 2021
Pojawił się artykuł w Dzienniku Polskim:
https://dziennikpolski24.pl/wieliczka-bedzie-referendum-w-sprawie-odwolania-burmistrza-grupa-mieszkancow-zbiera-podpisy-pod-wnioskiem-referendalnym/ar/c1-15456104

18 luty 2021
W ramach akcji informacyjnej przy zbiórce podpisów przeprowadziliśmy SONDĘ ULICZNĄ zadając Wieliczanom pytanie: „Co sądzą o rozbudowie przychodni na ul. Szpunara pod oddział szpitalny”. Nagranie jest tu:
https://www.facebook.com/groups/wieliczaniepl/permalink/694033717932147/

11 luty 2021
Ułatwiliśmy mieszkańcom Wieliczki i sołectw złożenie podpisów poprzez wysłane pocztą ulotki wraz z kartami podpisów. W najbliższych tygodniach będzie wiele okazji by oddać podpis w różnych miejsca miasta i gminy, informacje bedą na tej stronie oraz grupie FB Wieliczanie i Wieliczka.
Na zbiórkę podpisów mamy jeszcze 3 tygodnie – formalnie czas mija 7 marca 2021 – do tego czasu musimy złożyć podpisy u Komisarza Wyborczego w Krakowie.

4 luty 2021
Burmistrz wysłał kolejne 4 pisma polecone, w których dopomina się „sprostowania nieprawdziwych informacji”. Drogą mejlową burmistrzowi wysłana została pisemna odpowiedź pełnomocnika referendum, która znajduje się w poniższym linku:
http://badtek.webd.pro/odpowiedz-do-burmistrza-w-kwestii-sprostowania-nieprawdziwych-informacji-przez-komitet-referendum/
Warto przypomnieć, że zaprosiliśmy przedstawicieli burmistrza na prezentacje pod urzędem w dniu 27 stycznia, gdzie na konferencji prasowej wyjaśnialiśmy nasze uzasadnienie inicjatywy referendum. Nikt z urzędu się nie pojawił by porozmawiać.


4 luty 2021
Burmistrz wysłał kolejne 4 pisma polecone, w których dopomina się „sprostowania nieprawdziwych informacji”. Drogą mejlową burmistrzowi wysłana została pisemna odpowiedź pełnomocnika referendum, która znajduje się w poniższym linku:
http://badtek.webd.pro/odpowiedz-do-burmistrza-w-kwestii-sprostowania-nieprawdziwych-informacji-przez-komitet-referendum/
Warto przypomnieć, że zaprosiliśmy przedstawicieli burmistrza na prezentacje pod urzędem w dniu 27 stycznia, gdzie na konferencji prasowej wyjaśnialiśmy nasze uzasadnienie inicjatywy referendum. Nikt z urzędu się nie pojawił by porozmawiać.

3 luty 2021
Z funduszy zgromadzonych internetowej został na miesiąc luty został sfinansowany billboard przy wyjeździe z Wieliczki:

28 stycznia 2021
Pojawiły się 2 artykuły w redakcji Głos24 – dziękujemy za zainteresowanie. W pierwszym artykule można odsłuchać video dobrej jakości z całą 20 minutową prezentacje wraz z wypowiedziami mieszkańców, polecam.
1. Referendum w Wieliczce. „Chcemy, żeby Urząd sprostował swoje informacje”
W drugim jest skrótowy opis prezentacji i zbiórki podpisów:
2. Wieliczka. Bartłomiej Krzych: Ludzie muszą wiedzieć pod czym się podpisują

Podczas naszej prezentacji była również redakcja TVP Kraków. Tutaj fragment Kroniki Krakowskiej. Cały odcinek Kroniki Krakowskiej jest tutaj.

27 stycznia 2021
Pod urzędem miasta w Wieliczce odbyła się prezentacja komitetu referendalnego w nawiązaniu do zarzutów burmistrza o wprowadzaniu przez nas w błąd mieszkańców.
W prezentacji wyjaśniliśmy kwestię opłat za usługi komunalne i kondycję wielickiego zakładu gospodarki komunalnej na tle innych gmin. Przekazaliśmy burmistrzowi klocki do budowy szpitala na dziennik podawczy. Nikt z urzędu, mimo zaproszenia się nie zjawił by z nami podyskutować. Skrót jest tutaj
Nagranie video tutaj (słaba jakość dźwięku)

25 stycznia 2021
Zostały wysłane listy to sołtysów i przewodniczących osiedli z prośba o współpracę przy zbiórce podpisów pod referendum.
http://badtek.webd.pro/listy-do-soltysow-i-przewodniczacych-osiedli-w-sprawie-inicjatywy-referendum/

21 stycznia 2021
Burmistrz kolejny raz wzywa nas, inicjatorów referendum do sprostowania informacji w uzasadnieniu referendum. Treść oświadczenia tutaj
Sprostujemy informacje na konferencji prasowej pod urzędem miasta (magistratem) w środę 27.01.2021 o godz. 15:00. Relacja LIVE na grupie FB Wieliczanie i WIeliczka

20 stycznia 2021
Urząd przesłał informacje o ilości osób uprawnionych do głosowania. Aby referendum się odbyło zebranych musi zostać ponad 10%, czyli ponad 4611 poprawnych podpisów.


11 stycznia 2021
Urząd przedstawił swoje stanowisko wobec uzasadnienia inicjatywy referendalnej.
https://www.wieliczka.eu/pl/201129/21595/informacja.html

11 stycznia 2021
Otrzymaliśmy potwierdzenie od Komisarza Wyborczego.

9 Stycznia 2021
W serwisie redakcji Głos24 pojawił się artykuł – wywiad o referendum:
https://glos24.pl/referendum-w-wieliczce-bartlomiej-krzych-srodek-kadencji-to-dobry-moment-by-powiedziec-sprawdzam

5 stycznia 2021
U Komisarza Wyborczego w Krakowie II oraz w urzędzie Miasta i Gminy Wieliczka złożyliśmy powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Artura Kozioła z funkcji burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. Od tego momentu mamy 60 dni na zbiórkę podpisów pod wnioskiem o referendum. Potrzeba ich przynajmniej 5000.