STOP-SCT

Jutro 11.01 o godz. 9:00 w sali nr 3 w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym przy Ul Rakowickiej w Krakowie obędzie się posiedzenie w sprawie mojej skargi na Strefę Czystego Transportu w Krakowie (sygn. II SA/Kr 484/23). Jako skarżący będę brał udział w tym procesie – oprócz tego będą rozpatrywane też 2 pozostałe skargi na SCT, m.in. wojewody. Dam znać o wyniku.
Mysle że od 8:30 będę dostępny dla mediów pod nr 519-871-528 oraz messengerem. Na 10:40 zaplanowana jest konferencja prasowa pod WSA.

———-

Z impetem ruszyła obywatelska inicjatywa uchwałodawcza, której celem jest uchylenie Strefy Czystego Transportu w Krakowie. Prawo wymaga 300 podpisów, aby temat pojawił się na Radzie Miasta Krakowa, tymczasem przez 6 dni podpisało się już ponad 3500 osób!

Pan Bartek jest jednym z pełnomocników komitetu Kraków dla Kierowców, który uruchomił te inicjatywę.

Pokażmy siłę i podpisujmy dalej, możesz zrobić to bezpiecznie przez podpis zaufany po linkiem poniżej:

https://www.bip.krakow.pl/obiu/2023/120

Zobacz o co chodzi w Strefie Czystego Transportu w Krakowie na video z konferencji prasowej komitetu Kraków dla Kierowców:

Poniżej treść uchwały Rady Miasta Krakowa o wprowadzeniu Strefy Czystego Transportu:

Tutaj można zapoznać się z treścią i uzasadnieniem obywatelskiej uchwały, której celem jest uchylenie uchwały o wprowadzeniu SCT w Krakowie.

PONAD 7,5 tysiąca osób poparło obywatelski projekt uchylenia SCT – złożony 10 listopada 2023 w Krakowskim magistracie. Więcej informacji tutaj:

https://glos24.pl/kolejne-obywatelskie-veto-w-krakowie-waza-sie-losy-strefy-czystego-transportu

W paragrafie 5 uchwały o wprowadzeniu SCT w Krakowie, widnieje zapis, iż pojazdy dopuszczone do SCT oznacza się nalepką. To oznacza bezsensowne nalepkowanie nawet nowych aut i wszystkich motocykli! Za brak nalepki będzie mandat!

SCT nie zlikwiduje smogu w Krakowie! To udowodnione podczas pandemii – szczegóły poniżej:

Tu więcej o wadach prawnych uchwały o SCT w Krakowie: