Setki milionów marnują się w WOŚP, zamiast ratować zdrowie dzieci.

Według sprawozdania finansowego za 2022 rok, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miała 60 mln zysku i ponad 320 mln złotych zgromadzonych środków pieniężnych na koncie. Powtórzę: NA KONIEC ROKU, a więc przed zbiórką na początku roku 2023, kiedy WOŚP zebrała dodatkowe 243 mln zł... Trudno nie mieć wrażenia, że ratowanie zdrowia dzieci nie jest już jedynym celem Jurka Owsiaka, a WOŚP coraz bardziej przypomina organizację biznesowo-polityczną

O niezrozumiałym gromadzeniu milionów na kontach WOŚP piszę na tym blogu od 5 lat. Mimo to, co roku opinia publiczna jest okłamywana przez media o starcie zbiórki „od zera”. Kiedy Jurek Owsiak co roku mówi „na naszym koncie jest już….” mówi nieprawdę. Mówi tylko, ile udało się zebrać podczas tej zbiórki w danym roku podczas finału, ale nie mówi ile naprawdę fundacja ma na koncie. Czy ludzie wpłacaliby tak ochoczo pieniądze na WOŚP, gdyby wiedzieli, że WOŚP śpi na pieniądzach? Nie lepiej ratować zdrowie dzieci na innych zbiórkach? Przecież tyle jest osób potrzebujących pilnego wsparcia.

Pieniądze wpłacane przez darczyńców zamiast ratować dzieciom życie, są zżerane przez inflację, a WOŚP coraz śmielej pokazuje, że staje się organizacją biznesowo-polityczną, wykorzystując pieniądze na walkę z sepsą do walki politycznej poprzez billboardy i plakaty. Po co ta akcja? czy nie lepiej pieniądze wydać na leczenie, niż na propagandę wyborczą Tuska?

W praktyce inflacja w ciągu ostatnich kilku lat wyniosła ok 40-50%, co oznacza zmarnowane nawet 100 milionów złotych.

https://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/

Sprawozdania finansowe WOŚP i innych organizacji pożytku publicznego można sprawdzić na poniższej stronie internetowej po wpisaniu nr KRS:

https://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/

Mój poprzedni wpis w temacie zysków WOŚP i marnowania pieniędzy darczyńców.

Foto tytułowe: Facebook Piotr Bartosz:

https://www.facebook.com/piotr.bartosz.rn/posts/pfbid0yvS9w5H4Xs2UzCBbdZWPH2nm6HCkEs524rvw7f1if6BHi82pufDkTXfPzstx2UGFl