Obywatelski projekt TAK dla drewna złożony. Podpisało się 2500 osób.

W dniu 1 marca o godz 12:00 został złożony obywatelski projekt uchwały „TAK dla palenia drewnem, STOP gazowemu lobby”. Podpisało się ok 2500 osób. Poniżej pismo przewodnie z pieczęcią urzędu:

Informację można potwierdzić w Urzędzie Marszałkowskim pod numerem 12/ 630 33 33 lub e-mail urzad@umwm.malopolska.pl

Jeśli ktoś może, to dobrze byłoby też kontaktować się z mediami, aby nagłośniły naszą inicjatywę, bo na razie robią to niechętnie. Dobrze by było, aby temat wybrzmiał w Radio Kraków, Kronice Krakowskiej oraz Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim.

Zgodnie z art 89a ustawy o samorządzie województwa, obywatelski projekt musi być poddany pod głosowanie na najbliższej sesji sejmiku, nie później niż 3 miesiące.

Tutaj spot promocyjny naszej obywatelskiej inicjatywy:

Dla przypomnienia, obywatelski projekt uchwały dopuszcza ogrzewanie drewnem i peletem w Krakowie oraz odracza o 3 lata zakaz stosowania bezklasowych kominków i pieców.

Nasza inicjatywa ma formę obywatelskiej „tarczy antykryzysowej”. Potrzeba jest zmiana wielu innych przepisów, które dyskryminują paliwa stałe, a faworyzują gaz.

Więcej informacji na stronie poniżej:

A tutaj można przeczytać i posłuchać o skandalu, jaki miał miejsce 24 lutego w Urzędzie Marszałkowskim, kiedy na Komisji Ochrony Środowiska odmówiono udziału w dyskusji stronie społecznej, a pozwolono się wypowiadać jedynie zwolennikom pro-gazowych przepisów.

https://glos24.pl/samorzadowcy-z-wieliczki-nie-dopuszczeni-do-glosu-na-komisji-ochrony-srodowiska-sejmiku